הכותב: גינדי TLV

השקעות נדל״ן

זמן קריאה: 6 דקות

10 בינואר 2024

בשנים האחרונות, שוק הנדל"ן הישראלי התגלה כהזדמנות משתלמת עבור משקיעים מקומיים המבקשים לגוון את השקעותיהם ולנצל את הצמיחה הכלכלית של המדינה. עם כלכלה יציבה, תעשיית טכנולוגיה משגשגת וביקוש חזק לדיור, עכשיו זהו הזמן המתאים למשקיעים לבחון הזדמנויות נדל"ן. בכתבה זו נתעמק בשאלה מדוע השקעות נדל"ן משתלמות היום, נבין מהם השיקולים השונים לקבלת החלטות לפני השקעה בנדל"ן וננסה להתמקד בדירות משתלמות ומאפייניהן.

השקעות נדל״ן בישראל – למה להשקיע עכשיו?

הכלכלה החזקה והגמישה של ישראל שרדה את אי הוודאות העולמית הכלכלית, והפכה אותה ליעד אטרקטיבי להשקעה. תנאים כלכליים יציבים תורמים לשוק נדל"ן בטוח, ומספקים למשקיעים אמון בהשקעה לטווח רחוק. המוניטין של ישראל כ"סטארט-אפ ניישן" הוביל לתעשיית טכנולוגיה משגשגת, היא מושכת תשומת לב עולמית ומניעה ביקוש לדיור ולכן נדל"ן בישראל נחשב למבוקש גם ברמה עולמית. ככל שחברות ההייטק ממשיכות לשגשג, הביקוש לנכסים למגורים ומסחר צפוי לעלות, מה שמאפשר למשקיעים הזדמנויות משמעותיות עבור השקעות נדל"ן משתלמות.

האם מדובר על מהלך אסטרטגי חכם מבחינה כלכלית?

ישנם לא מעט אפיקי השקעה מהם ניתן לבחור, אך נדל"ן בישראל נחשב להשקעה חכמה כלכלית מכמה סיבות: השקעות נדל"ן מציעות מקור עקבי של הכנסה משכירות, ומספקות למשקיעים יציבות פיננסית ותשואות צפויות. הביקוש לנכסים להשכרה נותר גבוה, במיוחד במרכזים עירוניים שבהם מרוכזים יחד הזדמנויות תעסוקה ושירותים.

עיור וגידול אוכלוסין תורמים לעלייה בערכי הנכס, מה שהופך השקעה בנדל"ן במיקומים אסטרטגיים להשקעה אטרקטיבית לטווח הרחוק. אזורים שחווים פיתוח תשתיתי וקישוריות משופרת עדים לעתים קרובות לשיעורי הערכה גבוהים יותר. דוגמה טובה אחת היא של הרכבת הקלה – מאז יצאו התוכניות ובמיוחד מאז הבניה יצאה לפועל, השקעות נדל"ן בישראל בתוואי הרכבת התגברו בשל ההבנה כי בעתיד דירות אלה יהיו מבוקשות יותר מאחרות באותו אזור וערכן יעלה, גם מבחינת ערך הדירה הכולל אך גם בכל הנוגע לשכירות.

השקעות נדל״ן בישראל

השקעות נדל״ן בישראל

שיקולים מרכזיים להשקעות דירה בישראל

במדינה כמו שלנו, אחד השיקולים המרכזיים הוא מיקום. לפני קבלת החלטות על השקעה בנדל"ן בארץ, בדקו היטב את מיקום הנכס. קרבה לתחבורה ציבורית, מוסדות חינוך, מוקדי עסקים ומתקני פנאי יכולה להשפיע באופן משמעותי על ערך הנכס ופוטנציאל ההשכרה שלו. לא כל נכס נדל"ן בישראל עונה על הפרמטרים האלה, יש אפילו השקעות נדל"ן שלא עונות על אף אחד מהם ויש לשקול היטב האם הן מתאימות להשקעה.

הישארו מעודכנים לגבי מגמות בשוק וערכו מחקר מעמיק על שוק הנדל"ן המקומי. הבנת דינמיקת ההיצע והביקוש, מגמות מחירים היסטוריות והתפתחויות קרובות יאפשרו לכם לקבל החלטות בנושא השקעות נדל"ן ממקום מושכל. הכירו את ההיבטים המשפטיים והרגולטוריים של עסקאות מקרקעין, הקפידו על עמידה בחוקי הייעוד, תקנות הבנייה וכל שיקול משפטי אחר כדי למנוע סיבוכים אפשריים לאחר השקעה בנדל"ן בשוק תחרותי ומגוון כמו שלנו.

השקעות נדל״ן טובות מבחינה פיננסית

מכירים את זה שאנשים אומרים לכם שהם ביצעו את ההשקעה הכי טובה שרק אפשר לדמיין והכסף שלהם עובד בשבילם? אם אתם רוצים להיות כאלה גם כן, מוטב שתכירו כמה מונחים שיסייעו לכם לבצע השקעות נדל"ן חכמות ומניבות יותר.

החזר על השקעה – העריכו את ההחזר הפוטנציאלי על ההשקעה על ידי התחשבות בגורמים כגון תשואת שכירות, הערכה של הנכס ועלויות נלוות. החזר השקעה בנדל"ן מחושב היטב מבטיח שההשקעה שלכם תואמת את היעדים הפיננסיים שהגדרתם לעצמכם.

אפשרויות מימון – בדקו את אפשרויות המימון הקיימות בשוק. ריבית נמוכה של משכנתא ותנאי מימון נוחים יכולים לשפר את כוח הקנייה שלכם ולשפר את הכדאיות הפיננסית הכוללת של ההשקעה. ריבית גבוהה ותקופות מלחמה אמנם יכולים להשפיע על נדל"ן בישראל מבחינות רבות, אך בסופו של דבר השוק תמיד הוכיח את עצמו ורכישת נדל"ן בישראל הייתה מאז ומתמיד משתלמת.

ערים שכדאי לקחת בחשבון להשקעות נדל"ן

ישראל מכילה אין ספור הזדמנויות השקעה בנדל"ן עם פרויקטים שצומחים כמו פטריות אחרי הגשם בכל עיר ועיר, אך יש כמה ערים שהביקוש בהן נחשב לגדול במיוחד. הראשונה היא כמובן תל אביב – כמרכז הכלכלי והתרבותי של ישראל, תל אביב מציעה שוק נדל"ן דינמי. ביקוש גבוה לדיור, חיי לילה תוססים וסצנת טכנולוגיה פורחת הופכים אותו למיקום מעולה עבור השקעה בנדל"ן בכל אזורי העיר ובמיוחד בדירות חדשות מקבלן הנמצאות באזורים שקטים, עם חניה, עם מרכזי תרבות ובעיקר – בקרבה לים ולמוסדות חינוך איכותיים.

העיר השנייה עם ביקוש השקעות נדל"ן שאינו נגמר היא בירת המדינה ירושלים, עם ההיסטוריה העשירה ואוכלוסייתה המגוונת, ירושלים מושכת אליה תיירים ותושבים כאחד. אופייה הייחודי של העיר והפרויקטים השונים בתחום הפיתוח תורמים למשיכה שלה להשקעה בנדל"ן.

עוד עיר מצוינת להשקעות נדל"ן בישראל היא חיפה – כמרכז תעשייתי וטכנולוגי מרכזי, חיפה מציגה הזדמנויות השקעה מבטיחות. מיקומה האסטרטגי של העיר ופרויקטים מתמשכים של התחדשות עירונית הופכים אותה לאופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים פוטנציאל צמיחה.

בחירת דירה להשקעה בישראל

השקעה בנדל"ן היא עשייה משתלמת, במיוחד כאשר מדובר ברכישת דירה להשקעה בישראל. שוק הנדל"ן הדינמי, יחד עם כלכלה צומחת, מציג מגוון הזדמנויות למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלו או להשקיע את כספו במקום שיבטיח לו תשואה. אז הכנו לכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבצע השקעות נדל"ן משתלמות באמת:

המיקום הוא המפתח

אחד השיקולים הראשונים בעת השקעה בנדל"ן הוא מיקום. בישראל, ערים פופולריות כמו תל אביב, ירושלים וחיפה מציעות פעמים רבות סיכויי השקעה אטרקטיביים. עם זאת, חקר שכונות מתפתחות עם פוטנציאל צמיחה יכול להיות מתגמל באותה מידה. קחו בחשבון אזורים עם פיתוח תשתית מתוכנן, קרבה למחוזות עסקים ומגמות דמוגרפיות חיוביות, למשל העיר ראשון לציון ורחובות נחשבות יעד מצוין להשקעה בשל התפתחות ערים אלה וגם נתניה וערי המרכז הנוספות.


פרויקטים חדשים

בחירה בדירה חדשה בפרויקט שהושק לאחרונה יכולה להיות יתרון מכמה סיבות. פיתוחים חדשים מתהדרים לעתים קרובות בשירותים מודרניים, תכונות אבטחה מתקדמות ועיצובים חסכוניים באנרגיה. בנוסף, משקיעי נדל"ן בישראל שמקדימים לרכוש בפרויקטים אלה עשויים ליהנות ממחירים נמוכים יותר בשלבי ההתחלה ומתשואות גבוהות כאשר שכונות אלה מאוכלסות והופכות למוקד מבוקש.


הערכת שכונה

לפני השקעת נדל"ן בישראל, העריכו היטב את השכונה. יש להעריך גורמים כמו בטיחות, קרבה לשירותים ציבוריים והאווירה הכללית בשכונה. האם יש פארקים, מרכזי קניות או אטרקציות תרבותיות בקרבת מקום? שכונה תוססת יכולה לשפר את הערך של הנכס לטווח רחוק ולהפוך השקעות נדל"ן למשתלמות במיוחד.


שירותים עירוניים ותוכניות עירוניות

חקרו את מחויבותה של העירייה לספק שירותים חיוניים כגון ניהול פסולת, אבטחה ותחזוקה. בדקו את התוכניות לפיתוח עירוני, שכן אלה עלולות להשפיע באופן משמעותי על ערכי הנכס. עיריות פרואקטיביות עם חזון ברור לעתיד יכולות לתרום להערכת נכס מתמשכת וליצור השקעה בנדל"ן שיודעת לחזות מראש את התשואה.


מוסדות חינוך

עבור משפחות או דיירים עתידיים, לזמינות ולאיכות מוסדות החינוך תפקיד מכריע. קרבה לבתי ספר ואוניברסיטאות בעלי מוניטין יכולה לשפר את המשיכה של הדיירים לנכס שלכם ולהבטיח ביקוש יציב בשוק השכירות.


קרבה לחוף

נכסים עם קרבה לים נושאים לרוב ערך מוסף. ההשפעה המרגיעה של נופי ים או גישה נוחה לחופים יכולה להפוך השקעות נדל"ן אלה לאטרקטיביות יותר עבור שוכרים או קונים פוטנציאליים. אזורי חוף הם אזורי נדל"ן בישראל שזוכים לביקוש גבוה עוד יותר מאזורים אחרים, לכן כדאי לבחון אותם לעומק במידה ונופלת בידכם הזדמנות לבחון זאת.


דרכי תחבורה וגישה

קרבה לכבישים מהירים, מוקדי תחבורה ציבורית ונמלי תעופה משפרת את הנוחות לתושבים ויכולה להשפיע לטובה על ערכי הנכס. לפני רכישת נדל"ן בישראל יש לוודא שכבישי הגישה מתוחזקים היטב ומתוכננים כדי להתאים לצמיחה עירונית עתידית.

קראו מאמר על ששת השלבים לרכישת דירה בישראל.

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות תוכן ומידע בסיסי בלבד, המידע באתר לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטית או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי משרדנו. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים בכל שלב ו/או בעת פעולה כלשהי להתייעץ עם עו"ד בכל נושא כזה או אחר. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

תוכן עניינים

1. השקעות נדל״ן בישראל – למה להשקיע עכשיו?
2. האם מדובר על מהלך אסטרטגי חכם מבחינה כלכלית?
3. שיקולים מרכזיים להשקעות דירה בישראל
4. השקעות נדל״ן טובות מבחינה פיננסית
5. ערים שכדאי לקחת בחשבון להשקעות נדל"ן
6. בחירת דירה להשקעה בישראל
6.1. המיקום הוא המפתח
6.2. פרויקטים חדשים
6.3. הערכת שכונה
6.4. שירותים עירוניים ותוכניות עירוניות
6.5. מוסדות חינוך
6.6. קרבה לחוף
6.7. דרכי תחבורה וגישה