הכותב: גינדי TLV

השקעות נדל״ן

זמן קריאה: 6 דקות

11 בינואר 2024

מכירים את המונח מדינת תל אביב? הוא לא הוטבע סתם, מדובר על מדינה קטנה בתוך ישראל, בירת הים התיכון והמקום הכי נכון להשקיע בו בדירה כי אין ספק שהשוק שהיה מאז ומתמיד בוער, והוא ימשיך להיות כזה עוד שנים רבות. אז מה אנחנו צריכים לדעת על השקעות נדל״ן בתל אביב לפני שאנחנו צוללים עמוק למים, האם באמת שוק הנדל״ן של העיר כל כך עקבי? הכנו לכם את כל התשובות.

שוק הנדל״ן של תל אביב בשנים האחרונות

נוף הנדל״ן בתל אביב מאופיין במסלול עלייה קבוע, כאשר מחירי הנכסים ממשיכים לעלות וגם מגפות ומלחמות לא עוצרים זאת. צמיחה מתמשכת זו מונעת על ידי כלכלה איתנה, זרם של עסקים בינלאומיים ומקומיים כאחד, והמשיכה המגנטית של אנשים לעיר, בין אם מהארץ ובין אם מהעולם. מסיבות אלה השקעות נדל״ן בעיר היו תמיד משתלמות, אין בתל אביב דירה או בית שלא יהיה להם שימוש למגורים, אך אין ספק שהביקוש לדירות מגורים באיכות גבוהה עבור השקעה הוא הגדול מכולם. אנשים רוצים לרכוש השקעות נדל״ן בתל אביב שיניבו להם תשואה גבוהה ואת זה אפשר לעשות עם דירות חדשות בעיקר, או דירות שמורות ביותר. מסיבה זו, רבים בוחרים בפרויקטים של דירות חדשות מקבלנים שמהווים חלק לא מבוטל מנתח שוק הנדל״ן, כאשר סטנדרט הבניה גבוה והדירות מותאמות גם לשוק ההשקעות.

למה להשקיע בנדל״ן של תל אביב בשנת 2024?

השקעה בשוק הנדל״ן בתל אביב מהווה היום חלון הזדמנויות ייחודי שכן המחירים שנמצאים בעלייה עקבית מבטיחים הון פוטנציאלי בעתיד. מיקומה האסטרטגי של העיר, סצנת התרבות המשגשגת והסביבה העסקית הפורחת תורמים לאטרקטיביות שלה, והופכים אותה ליעד אידיאלי של השקעות נדל״ן מכל הסוגים. האפשרות להשכיר לאחר מכן את הדירה לכיסוי המשכנתא או ליציאת רווח גבוהה – מחירי השכירות נמצאים בעליה מתמדת בעיר ואפשרויות ההשכרה רבות – גם ליחידים וגם לשותפים.

לפענח את השוק לפני הרכישה

כמעט כל דירה בתל אביב תניב לכם תשואה אך אין זה אומר שאתם צריכים לרכוש כל דירה שנמצאת כרגע בשוק. לעיתים קרובות תמצאו את עצמכם מחפשים אחר השקעות נדל״ן בתל אביב ורוכשים דירה ישנה עם המון בעיות, כאשר באותו המחיר הייתם יכולים לקבל דירה חדשה באזור אחר של העיר. כאשר אתם רוכשים דירה להשקעה עליכם לחשוב לטווח הרחוק – כמה אתם רוצים באמת להתעסק ביום יום שלכם בנושאים שונים הקשורים לדירה, למשל תקלות ובעיות נזילה וכדומה. פעמים רבות דירות בפרויקטים חדשים של קבלנים יכולות להציע הרבה יותר מדירות מיושנות באזורים מבוקשים, למשל ממ"ד בדירה, מעליות, חניה בטאבו ומרפסת. בעיר כמו תל אביב מדובר על פרמטרים חשובים, הרבה יותר ממיקום ברחוב מסוים.

עוד נושא שיש לשים אליו לב בהקשר זה הוא הצורך בתחזוקה שוטפת בבניין וסביבת המגורים – כאשר אתם גרים בבניין חדש ושמור, אתם נהנים מאיכות חיים בכל מה שקשור לשטח הציבורי של הבניין – הלובי, הגינה, חדר האורחים ופעמים רבות יש לכם מתקנים נוספים שמעלים את ערך הדירה, למשל חדר כושר ואפילו בריכה.

GINDI TLV | גינדי TLV | גינדי תל אביב

גינדי תל אביב


יתרונות בהשקעות נדל״ן בתל אביב

קל מאוד להגיד את צמד המילים תל אביב וכולם מיד מבינים את יתרונות ההשקעה בנדל״ן בעיר ללא הפסקה. ובכל זאת, אנחנו כאן כדי להעמיק את ההבנה מדוע כל כך משתלם לבצע השקעות נדל״ן בתל אביב ואחר כך גם נדבר על היתרונות שבהשקעה בדירות בפרויקטים חדשים ברחבי העיר.

יציבות שוק הנדל״ן בעיר – שוק הנדל״ן בתל אביב הפגין יציבות יוצאת דופן גם מול אי הוודאות הכלכלית העולמית לאורך השנים. חוסן זה מיוחס לכלכלה המגוונת של העיר, לתשתית האיתנה ולמסגרות משפטיות חזקות, המספקות סביבה בטוחה למשקיעים. אדם שמשקיע בדירה בתל אביב יודע היטב שהוא משקיע בשוק בטוח.

תרבות ואורח חיים – סצנת התרבות התוססת של העיר וההצעות האקלקטיות של סגנון החיים תורמים למשיכה התמידית שלה. מעבר לרווחים הכספיים, השקעות נדל״ן בתל אביב מאפשרת לאנשים פרטיים לשקוע באווירה קוסמופוליטית משגשגת.

מגנט תיירות – הפופולריות של תל אביב כיעד תיירותי מעצימה עוד יותר את פוטנציאל ההשקעה. נכסים הפונים לשוק השכירות לטווח קצר מנצלים את התיירותיות של העיר, ומספקים למשקיעים אפיקי הכנסה מגוונים. לדוגמה, ניתן להשכיר את הדירה במחירים טובים במיוחד עבור תיירים לטווח קצר של כמה שבועות עד כמה חודשים, בטח ובטח כאשר מדובר על דירה שנמצאת במיקום טוב.

אז איך קונים דירה להשקעה בתל אביב?

כולם כל הזמן אומרים איפה ומה כדאי לקנות אבל השקעות נדל״ן בתל אביב לא מתחילות ונגמרות בפרמטר אחד או שניים, הן כוללות המון תתי פרמטרים אליהם כדאי לתת את תשומת הלב כדי להבטיח את הבחירה המדויקת והמשתלמת ביותר.

התחילו את מסע מציאת הדירה על ידי בחירה קפדנית של המיקום המתאים ביותר. תל אביב ידועה בשכונותיה המגוונות, שכל אחת מהן מציעה אווירה וסגנון חיים ייחודיים. חקרו לעומק את הפוטנציאל של השכונה לפיתוח וצמיחה עתידיים, כדאי לדעת כי השקעות נדל״ן בתל אביב בפרויקטים חדשים, יכולים להפוך בתוך כמה שנים ללב שוקק של עסקים ובילויים, דבר שמעלה משמעותית את ערך הדירה בעתיד.

בדקו אילו פרויקטים בתחום הפיתוח מתוכננים לשכונה, בחנו נושאים כמו תשתיות חדשות, שטחים ציבוריים ומרכזים מסחריים, כל אלה יכולים להשפיע באופן משמעותי על ערכי הנכס ולהפוך השקעות נדל״ן למשתלמות במיוחד בטווח הרחוק. אתם יכולים להתייעץ עם הרשות המקומית או עם מומחי נדל״ן כדי לקבל תובנות על פרויקטים שונים של קבלנים בעיר ולהבין את הפוטנציאל שלהם לעומק כדי לבצע את ההחלטה וישנם גם נושאים אחרים אותם מומלץ לבחון לעומק:

קרבה למוסדות ובתי ספר

משפחות עם ילדים צעירים לרוב מעדיפות קרבה למוסדות חינוך איכותיים. השקעות נדל״ן באזור עם בתי ספר טובים יכולות להפוך את הנכס שלכם למושך יותר עבור שוכרים או קונים פוטנציאליים. כדאי לבחון אילו מוסדות חינוך נמצאים בשכונה, כמה גני ילדים יש, פעוטונים ומסגרות נוספות שימשכו משפחות צעירות ומבוססות.


סביבה שקטה

בחרו בשכונות שמאזנות בין חיי עיר ובין שקט, שכן רוב האנשים נהנים לצאת לבלות אבל הם לא רוצים להרגיש את המסיבה על הראש שלהם כל היום וכל הלילה. כאשר מחפשים אחר השקעות נדל״ן בעיר יש לחשוב היטב על מי שיגיע לשכור את הדירה ורצוי לכוון לאוכלוסייה מבוססת, שעובדת ויכולה להשכיר דירות במחירים גבוהים. בדרך כלל אוכלוסיות אלה יעדיפו איכות חיים גבוהה והשקט הוא חלק בלתי נפרד ממנה.


קרבה לים

המרחק בין הדירה לים יהיה משמעותי גם כן לאטרקטיביות של הנכס. קו החוף של תל אביב הוא אחד הנכסים היקרים ביותר שלה. דירות עם נוף או גישה נוחה לים מגיעות עם תג מחיר גבוה יותר, לכן כדאי לחתור ולחפש השקעות נדל״ן בתל אביב עם קרבה או גישה לים.


מאפייני הבנייה ואיכותה

עוד פרמטר שאין להקל בו ראש כאשר מחפשים השקעות נדל״ן בעיר הוא מאפייני הבניה ורמת הגימור שלה. מרפסת עם נוף, מקום חניה ושירותים נוספים כמו חדר כושר או בריכה יכולים לשפר משמעותית את המשיכה לנכס. שימו לב לחניה בדירה ולאיכות הבניה, כל אלה ישפיעו משמעותית על התחזוקה השוטפת ובסופו של דבר על הרווחים שלכם לאורך השנים.

קראו עוד בנושא על טיפים לקניית דירה בתל אביב

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות תוכן ומידע בסיסי בלבד, המידע באתר לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטית או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי משרדנו. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים בכל שלב ו/או בעת פעולה כלשהי להתייעץ עם עו"ד בכל נושא כזה או אחר. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.

תוכן עניינים

1. שוק הנדל״ן של תל אביב בשנים האחרונות
2. למה להשקיע בנדל״ן של תל אביב בשנת 2024?
3. לפענח את השוק לפני הרכישה
4. יתרונות בהשקעות נדל״ן בתל אביב
5. אז איך קונים דירה להשקעה בתל אביב?
5.1. קרבה למוסדות ובתי ספר
5.2. סביבה שקטה
5.3. קרבה לים
5.4. מאפייני הבנייה ואיכותה