הכותב: גינדי TLV

השקעות נדל״ן

זמן קריאה: 3 דקות

5 בפברואר 2020

משקיעי הנדל״ן בתל-אביב מגדילים את הטווח

מרכז תל-אביב התרחב בשנים האחרונות: לפני שני עשורים הוא כלל את הרחובות רוטשילד, שינקין ודיזנגוף. בעשור הקודם הרוכשים הזרים בעיר הפכו את הרחובות הירקון ובן יהודה לנחשקים במיוחד והתל-אביבים הצעירים הדליקו מחדש את פלורנטין והשכונות הדרומיות.

עבודות התשתית הנרחבות של עירית תל אביב, יחד עם פיתוח הרכבת הקלה ויצירת מתחמי התעסוקה והבילוי החדשים באזור, הפכו את מתחם התעסוקה של רחוב הארבעה ורחוב החשמונאים לאחת הדוגמאות הטובות בישראל לעירוב שימושים.

למרות ההתרחבות של המרכז, נראה כי הגבול המזרחי שלו היה ונותר נתיבי איילון. האופי של השכונות המזרחיות שונה בתכלית מאלה המערביות. תושבי השכונות המזרחיות צורכים את שירותי הבילוי והפנאי שלהן ממערב לאיילון, הם עדיין נסמכים על רכבים פרטיים ותחבורה ציבורית בדרך לשם משום שהם צריכים לחצות כבישים סואנים ולכן חווית המגורים שלהם שונה בתכלית מזאת שמספק מרכז העיר.

אז מה הופך את לב העיר לכל כך אהוב ונחשק? אם צריך למצוא פקטור משמעותי אחד, אין ספק כי הנגישות לכל מוקדי התרבות, הבילוי, המסחר והתעסוקה ברגל או באופניים. מזג האוויר הנעים בתל אביב, כמו גם התנאים הטופוגרפיים מאפשרים הליכה או רכיבה נוחה, קצרה ונעימה, ללא מעבר בעורקי תחבורה מטרופוליטניים ובין עירוניים.

מזג האוויר הנוח, התחושה הקהילתית ותחושת הביטחון האישי תורמות לעובדה כי הרחובות במרכז תל אביב מלאים בהולכי רגל ורוכבי אופניים 24/7 שנהנים מהרחוב, האוויר ויותר מהכול – הווייב.

לא מדובר רק בנוחות, אלא גם בהזדמנות לנהל אורח חיים בריא ופעיל ועל הדרך לבחור בסגנון חיים ירוק, שתורם לאיכות הסביבה ולחסוך אלפי שקלים בחודש על אחזקת רכב, דלק וחניונים.

הקו האדום מחזק את מרכז העיר

בעוד כשנתיים תצא הרכבת הקלה הראשונה לנסיעת ההשקה שלה, ותעבור מפתח תקווה במזרח ועד לבת ים בדרום מערב. נקודת הכניסה שלה לתל אביב היא במתחם סבידור ומשם היא תמשיך למתחם החשמונאים, רחוב קרליבך ומערבה לאלנבי.

המסלול של הרכבת הקלה מחזק את ההגדרה של מרכז העיר ומעלה  את האטרקטיביות שלה. אוהד דנוס – מומחה נדל"ן ונשיא לשכת שמאי המקרקעין לשעבר אומר כי: "מחקרים בין לאומיים מראים כי רכבת קלה תורמת להשבחת ערך של כ- 15-20% בנכסי המגורים בתוואי בו היא עוברת. בהתחשב בעובדה כי במרכז תל אביב אין עתודות קרקע לבנייה חדשה, אני מעריך כי השבחת הערך תהיה נחלתם של בעלי הדירות בלב העיר".

אכן, רשת הרכבות של נת"ע תכלול קווים נוספים שיצטרפו למערך התחבורה בעוד עשור לפחות, אבל כולם יתרכזו למרכז העצבים התחבורתי שיהיה על ציר מנחם בגין, סמוך לGINDI TLV  ברחוב החשמונאים.

לעומת זאת, פרויקטים שנבנים בימים אלה באזור שכונת יד אליהו – לא יחוברו למערכת התחבורה החדישה בקלות ובנוחות, והרכב כנראה יישאר בכל מקרה ידידו הטוב ביותר של הדייר. כך שמי שרוצה לרכוש דירה אטרקטיבית עם מיקום מנצח, מועדון דיירים, חיבור לעורקי התחבורה והתרבות של העיר – כדאי שיחפש את מבוקשו באזור רחובות החשמונאים-קרליבך בתל-אביב.

המידע בעמוד ובאתר זה נועד להוות תוכן ומידע בסיסי בלבד, המידע באתר לא מהווה ו/או יהווה ייעוץ והכוונה משפטית או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הניתן על ידי משרדנו. אין באמור בעמוד זה כדי להוות הכוונה ו/או המלצה ו/או הדרכה לנקיטת הליכים משפטיים שונים ו/או להימנעות מהם. אנו ממליצים בכל שלב ו/או בעת פעולה כלשהי להתייעץ עם עו"ד בכל נושא כזה או אחר. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על האמור לעיל תחול על המשתמש בלבד.