להתאהב

מחקרים מוכיחים כי זוגיות יציבה ומשפחה הן ערובה לחיים ארוכים ובריאים לכל בני המשפחה.

להתאהב – זוגיות ומשפחה הם ערובה לחיים ארוכים ובריאים, אלה תורמים לביטחון והערכה עצמית, צמיחה ובריאות פיזית ונפשית. מצאתם זוגיות? נהדר, עכשיו הגיע הזמן להשקיע ומחקר ישראלי קובע שלא צריך מסעדות יוקרה, טיולים מסביב לעולם וחוויות בלתי נשכחות. דווקא המנהגים השגרתיים כמו ארוחת ערב משפחתית, בילוי משותף של 30 דקות מידי שבוע, הם אלה שמבטיחים זוגיות יציבה.

עם הגעתם של ילדים, דעו שגם הם מעדיפים לבלות אתכם בשנים הצעירות בפעילות שגרתית, כמו משחק בגינה אחר הצהרים או קריאת ספר אחרי השינה. לאחר שהם מתבגרים, ספרו להם שבילוי אתכם גם הוא תורם לאריכות ימים.

ללמוד

כמה שנים בתוך הקריירה ואחרי התואר, כולם אומרים שהם רוצים לחזור ללמוד והפעם משהו בשביל הנשמה – אמנות, נגינה או מיומנות נוספת. מסתבר שזה טוב לא רק לנשמה ולקריירה שניה, אלא גם לבריאות. מחקרים מראים כי לימודים בגיל בוגר בתחומי האמנות והאומנות תורמים להורדת מתח וחרדה, מונעים דמנציה בגיל השלישי ואפילו תורמים להגברת הייצור של הורמון הגדילה – HGH שהולך ופוחת במהלך השנים.

כיום ניתן למצוא מגוון עצום של מסלולים אקדמאים, יישומיים וקהילתיים, במגוון מחירים ובפריסה ארצית. קחו קצת זמן לעצמכם ולמדו משהו שתמיד רציתם.

לחסוך

כן כן, ההורים שלכם אמרו לכם שכדאי לשמור שקל לבן לימים שחורים אבל למה להיות פסימיים? אפיק חסכון טוב עבור שכירים ועצמאים כאחד הוא ללא ספק קרן השתלמות. הוא פטור ממס נכון לעכשיו והתשואות הממוצעות בשלוש שנים האחרונות עומדת על כ- 12%.

אם אתם שכירים, בדקו אם יש לכם קרן השתלמות ואם לא, בדקו כיצד תוכלו לפתוח אחת, גם באופן עצמאי מבלי שהמעסיק יפריש כספים.

אם אתם עצמאיים, דעו שאתם מקבלים פטור ממס עבור הפקדה של 17500 שקלים בחישוב שנתי.

את קרן ההשתלמות ניתן לפדות מידי שש שנים אבל… עדיף שלא. תמיד תוכלו לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות, ליהנות מריביות אטרקטיביות הרבה יותר מהבנקים ולתת לכסף שלכם להמשיך לעבוד.

להתחבר

בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת כולם דיברו על המגפה החדשה – דיכאון! אלה היו השנים בהם הופיעו לראשונה הציפרלקס והפרוזאק שהפכו לתרופה להמונים נכון להיום. מה גרם למגיפה להתפרץ? מומחים מעריכים כי עידן האינדיבידואליזם הביא להתרופפות הקהילה והמשפחה, מה שגרם לאנשים להיות יותר לבד ולכן, יותר פגיעים לדיכאון וחרדה.

לעומת זאת, בישראל האנשים מאושרים! למעשה הם מחזיקים בדרך קבע במקום של כבוד במדד האושר למרות המצב הפוליטי, הכלכלי והביטחוני. מה גורם לכל האושר הזה ? ובכן, קהילה ומשפחה.

אז על משפחה כבר דיברנו, אבל מסתבר שחיים בקהילה תורמים לחוסן אישי, לרמות נמוכות של מתח וחרדה, ולהתקדמות אישית ומקצועית כאחד. לכן כדאי לנצל כל הזדמנות כדי לרקום קשרי חברות חדשים ולטפח את הקיימים.

להשקיע

אז דיברנו על משפחה, על לימודים ועל כסף, עכשיו הגיע הזמן לדבר על איך אפשר לדאוג לעתיד הכלכלי שלכם ושל המשפחה. בשנים האחרונות למדנו ששוק הנדל"ן נמצא בעליה מתמדת, במיוחד בלב תל אביב. בחמש השנים האחרונות עלו המחירים בעיר בכ- 40%, מרמה של כ- 2.6 מיליון בשנת 2014 לרמה של 3.6 מיליון בשנה זו.

יתר על כן, בהתחשב בעובדה כי עתודות הקרקע במרכז העיר הולכות ומדלדלות ובקרוב יאזלו לחלוטין, הרי שסביר להניח כי המחירים ישמרו על מגמת העלייה בשל הפערים בין הביקושים לדירות בעיר ובין ההיצע.

לצד סוגיית הביקוש מול ההיצע, כדאי לזכור כי תל אביב תהנה בעוד כשלוש שנים מהקו האדום של הרכבת הקלה, מה שיביא לעלייה של למעלה מ- 15% לנכסים שיהיו קרובים לתוואי הרכבת. מתחם החשמונאים בו נמצא פרויקט GINDI TLV ייהנה לא רק מהרכבת ומהתשואה העודפת שתביא איתה, אלא גם מפרויקטים עירוניים חסרי תקדים כמו קירוי איילון, המשך הפיתוח של מתחם הסינמטק ועוד.

בהקשר זה כדאי לזכור כי רכישת דירה "על הנייר" מזכה את בעליה בתשואה של בין 5-10%, לצד תנאי מימון נוחים במיוחד ומבצעים של היזם.